Нерідко дачники стикаються з проблемою: горох нарощує бадилля, але дає мало стручків. Крім того, самі боби дрібні, сухі і мають непоказний смак. Якщо так відбувається, значить допущена щонайменше одна з 5 помилок.
Не любить спеку
Горох витримує пониження до 0 градусів. У спеку рослина розвивається гірше. Особливо у період, коли набирає зелену масу. Тому досвідчені городники радять не зволікати з посадкою гороху. Сіють у квітні-травні, щоб до липневої спеки він встиг наростити зелень і сформувати стручки.
Не любить посуху
Грунт на грядці завжди повинен бути злегка вологим. Якщо рослина постійно відчуває спрагу, то в результаті формується менше стручків, а боби виростають сухі та несмачні.

Не любить тінь
Сонцелюбна культура, яка у тіні плодоносить гірше, сильно витягується і загалом виглядає кволо та малообіцяюче.
Не любить багато органіки
Якщо перегодувати горох органікою, то стручків буде мало. Сама рослина розвиватиметься, нарощуватиме зелену масу, але врожай буде слабкий. Досвідчені дачники вносять азотні добрива з осені, а на початку літа застосовують фосфорно-калійне підживлення.
Погані сусіди
Вважається, що цибуля та часник гальмують розвиток гороху. В якості сусідів городники радять обирати огірки, моркву, капусту, кабачки, полуницю.